Zapowiedź - Agnieszka Opolska - Róża


Cześć Kochani! Pierwszym postem w Nowym Roku będzie zapowiedź książki, której opis mnie zaintrygował. Słyszeliście już o Agnieszce Opolskiej? 14 stycznia premierę będzie miała premierę jej nowa książka — Róża. Dla Agnieszki to podwójnie ważny dzień, premiera książki jest jednocześnie pierwszą książką wydana przez jej wydawnictwo. Ciekawi, co przygotowała autorka?

Data premiery: 14.01.2017
Wydawnictwo Opolska


„...miała to do siebie, że zawsze wierzyła w przegrane sprawy: przegraną sprawę z matką, przegraną sprawę z ojcem i przegraną sprawę z wujkiem. A teraz w przegraną sprawę z Danielem. Gdyby świat był dla niej trochę bardziej wyrozumiały, chociaż jedna z tych spraw byłaby wygrana”.Życie Róży jest uporządkowane i przewidywalne: praca w szkole, mieszkanie na krakowskim strzeżonym osiedlu, szczęśliwy związek. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko dziecka. 
Wszystko zmienia się w dniu, w którym odkrywa tajemnicę swojego męża, Daniela. Podejmuje decyzję, w konsekwencji której trafia do miasta na północy Francji. Jaką rolę w życiu dziewczyny odegra przedziwne miejsce o nazwie Maison i jego tajemniczy szef, Christopher?


Agnieszka Opolska, autorka Anny May (Literackiego Debiutu Roku 2015) w nowej powieści zostaje wierna temu, o czym lubi pisać najbardziej, czyli sztuce. Trzyma przy tym fason i drugą powieścią zgrabnie balansuje między „dziełem” a „produktem masowym”.

Róża, jako opowieść o zagubionym człowieku, to po prostu piękna literatura. 
Jest autorką powieści „Anna May”, która zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Literacki Debiut Roku 2015.

2 komentarze:

  1. Debiut autorki czytałam i uważam, że jest naprawdę świetny! Chętnie przeczytałabym kolejna książkę... Zwłaszcza, że akcja znów w Krakowie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Brzmi ciekawie, no i okładka zwraca uwagę. Poczekam na więcej informacji o tej książce i wtedy podejmę decyzję, czy się skuszę. ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger