Emma Chase - Ułaskawienie


Data wydania: 11.01.2017
Wydawnictwo FiliaGdy Brent Mason patrzy na Kennedy Randolph, nie widzi zawstydzonej, słodkiej sąsiadki, z którą się wychowywał. Widzi pewną siebie, cudowną kobietę... która obcasem szpilki od Christiana Louboutina pragnie zmiażdżyć konkretne części jego ciała.
Brent nie pozwolił, by utrata nogi w wypadku samochodowym przed wielu laty miała wpływ na prowadzone przez niego satysfakcjonujące życie. Wysoko stawia sobie poprzeczkę, po czym pokonuje wszystkie przeszkody na drodze do celu.
A teraz jego celem jest Kennedy.
Z kolei kiedy ona patrzy na Brenta, widzi tylko zapatrzonego w siebie gogusia, który upokorzył ją w szkole średniej tylko po to, by wkraść się w łaski grupy popularnych dzieciaków, tych samych, które zamieniły jej licealne lata w piekło.
Kennedy nie jest już społecznym wyrzutkiem – jest prokuratorem w stolicy, ma na koncie pasmo sukcesów. Brent jest adwokatem obrony w jej nowym procesie, więc dawna koleżanka postanawia skorzystać z okazji i odpłacić mu się pięknym za nadobne.
Jednak sprawy nie do końca układają się po ich myśli.
Każda ostra wymiana zdań zmusza panią prawnik do zastanowienia się, czy Brent jest równie żywiołowy w sypialni, co na sali sądowej. Natomiast każdy jej argument i sprzeciw sprawiają, że młody obrońca pragnie Kennedy coraz bardziej.


W końcu nawet prawnicy mogą się zakochać… Werdykt serca swoją drogą, ale czy sąd udzieli im ułaskawienia?Uwielbiam książki Emmy Chase! Do tej pory nie spotkałam autorki, która przedstawiałaby męski punkt widzenia w taki sposób, jak ona. ''Ułaskawienie'' to ostatnia część serii The Legal Briefs, czego ogromnie żałuję. Czytając dwie poprzednie części (''Unieważnienie'' i ''Skazanie'') za każdym razem, gdy pojawiała się w nich postać Brenta, byłam niesamowicie ciekawa, jaka jest jego historia.

Brent ma szczęście, urodził się w bogatej, uprzywilejowanej rodzinie. Nie pozwolił jednak, by rodzinne bogactwo go zdefiniowało, nie chciał budować sukcesu na nazwisku. Na swoją obecną pozycję w prawniczym światku pracował sam. Dzięki determinacji, inteligencji i ciężkiej pracy jest jednym z najlepszych obrońców w mieście. To właśnie dzięki pracy ma okazję ponownie spędzać czas ze swoją przyjaciółką z dzieciństwa. Kobieta, którą ma teraz przed sobą w niczym jednak nie przypomina młodej dziewczyny, która kiedyś znaczyła dla niego tak wiele. Kennedy jest dowodem na to, że przy odrobinie chęci szara myszka może wyrosnąć na seksowną i pewną siebie kobietę. Każde spotkanie tej dwójki na sali sądowej kończy się ostrą wymianą zdań, której dość ma nawet sędzia prowadzący sprawę. Ich docinki są ostre, inteligentne i.... seksowne. Dla nich dobra wymiana argumentów jest niczym gra wstępna. Pomiędzy kolejnymi rozprawami, usiłują poskładać swoją przeszłość, by poznać i zrozumieć co tak naprawdę wydarzyło się w przeszłości i spowodowało, że na tyle lat stracili się z oczu.

Jak zawsze Emma Chase przygotowała dla nas świetny, prawniczy romans. Nie muszę już chyba pisać o jej stylu (który jest fenomenalny), czy o kreacji bohaterów, bo to, niezmiennie, jest na rewelacyjnym poziomie. Inteligentni, seksowni i zabawni bohaterowie to jej stały przepis na sukces. ''Ułaskawienie'' to świetna książka, przy której można się nieźle pośmiać i wzruszyć. Postać Brenta pokazuje, że pomimo utraty nogi, można osiągnąć sukces, zarówno zawodowy, jak i prywatny. Jeśli chcemy coś zdobyć, nie liczą się żadne przeciwności losu, ważne, by iść do przodu, z podniesioną głową, pokonywać kolejne przeszkody. Sukces, czy porażka — to wszystko zależy tylko od nas. Miłość czy samotność? Ta dwójka już zdecydowała. W końcu nawet prawnicy mogą się zakochać!


5 komentarzy:

 1. Muszę w końcu poznać twórczość tej autorki. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie! To jak przedstawia męski punkt widzenia jest świetne! :)

   Usuń
 2. Niestety, znowu nie moje klimaty. ;/ A szkoda. ;/ Ale cieszę się, że Tobie książka przypadła do gustu, to najważniejsze. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przymierzam się do poznania twórczości tej autorki już jakiś czas, wiec pewnie wktótce mi się to uda

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger