Margaret Stohl - Czarna wdowa. Na zawsze czerwona

Data wydania 12.10.2016
Wydawnictwo Zielona SowaPotem jej powieki opadły, a ogień, chaos, śmierć i krzyki zniknęły.

NATASHA ROMANOFF jest jednym z najgroźniejszych zabójców. Trenowana od najmłodszych lat w sztuce zwodzenia i zabijania przeciwników. Natasha otrzymała pseudonim Czarnej Wdowy od Ivana Somodorova – swojego okrutnego i brutalnego nauczyciela z moskiewskiej szkoły superszpiegów zwanej Czerwoną Komnatą.

Odkryj nową stronę Uniwersum Marvela, która porusza zarówno zagorzałych fanów, jak i tych dopiero poznających świat superbohaterów. Margaret Stohl po raz pierwszy odkrywa przed czytelnikiem nieopowiedzianą dotąd historię Czarnej Wdowy…Najlepszy i najsłynniejszy szpieg T.A.R.C.Z.Y zaprasza Cię do swojego świata. Jesteś gotowy przyjąć zaproszenie i poznać najbardziej strzeżone sekrety Czarnej Wdowy?

Gdy zobaczyłam tę książkę, miałam ochotę krzyknąć NARESZCIE! Uwielbiam filmy Marvela, a postać Natashy Romanoff jest moją ulubioną, zaraz po Kapitanie Ameryce. Bardzo chciałabym zobaczyć w końcu film o najsłynniejszej kobiecie z zespołu Avengers, mam nadzieję, że Marvel nie zawiedzie i bliżej poznamy Natashę. Na razie wystarczyć mi musi książka Margaret Stohl, która opowiada historię Czarnej Wdowy.

Natasha Romanoff — najbardziej śmiercionośna i niebezpieczna agentka T.A.R.C.Z.Y od dziecka szkolona na superszpiega. Jako mała dziewczynka uczyła się jak składać i rozkładać broń, ćwiczyła sztuki walki, metody zabijania i ukrywania się przed wrogami. Niegdyś całkowitą władzę nad nią miał Ivan Somodorov, jej nauczyciel i prześladowca. Książka rozpoczyna się w momencie, kiedy Czarna Wdowa wykonuje kolejną misję — tym razem musi zlikwidować swojego byłego mentora, przeszkodzić mu w jego eksperymentach i wyrwać z jego rąk dziewczynkę — Ave, która bardzo przypomina jej ją samą z przeszłości.

Ava Orlova — przed ośmiu laty uratowana przez Czarną Wdowę z rąk Ivana Somodorova, obecnie ukrywająca się w opuszczonych budynkach i piwnicach, stara się wieść normalne życie amerykańskiej nastolatki. Ava jest córką rosyjskiej ekspert od fizyki kwantowej, jako dziecko została poddana serii eksperymentów, od których uratowała ją Natasha, i umieściła pod opieką T.A.R.C.Z.Y, skąd niespokojna nastolatka uciekła. Dziewczyna zawsze pragnęła jeszcze raz spotkać się ze swoją wybawicielką, ale Czarna Wdowa nie jest typem ciepłej i troskliwej siostry i konsekwentnie odmawia spotkania z dziewczyną. Do teraz... W Europie znów giną dzieci i Natasha podejrzewa, że jej dawny nauczyciel powrócił i planuje dokończyć to, co przed ośmiu laty udaremniła mu Czarna wdowa. Ava i Natasha muszą połączyć siły, by wspólnie spróbować udaremnić plany Ivana.

''Czarna wdowa. Na zawsze czerwona'' zawiera wszystko, czego możemy oczekiwać od Marvela, pozwala odkryć nam nieznane fakty dotyczące najmniej docenianego członka grupy Avengers. Margaret Stohl stworzyła bardzo ciekawą fabułę, każdy element jest wstawiony w odpowiednim miejscu, każde wydarzenie ma swoje uzasadnienie, sceny walk są opisane w bardzo ciekawy i obrazowy sposób, mogłam wyobrazić sobie, jak przebiega walka i jakie ruchy wykonuje Natasha. Spodziewałam się jednak więcej samej Natashy w tej książce, a dzieli ją ona z dwójką nastolatków i czasami miałam wrażenie, że pełni ona bardziej funkcje ich opiekunki i przewodnika, niż głównej bohaterki i superszpiega. Narracja w książce jest podzielona pomiędzy trzy osoby: Natashę, Avę i Alexa, rozdziały pełne akcji przerywają raporty z przesłuchań, które miały miejsce po zakończeniu akcji, co wzbudza w nas jeszcze większą ciekawość, by poznać zakończenie tej historii.

Książka pełna akcji, tajemnic, ale także humoru. Jednak mi, fance Avengers, czegoś tutaj zabrakło. Książkę przeczytałam bardzo szybko, można wręcz powiedzieć, że ją połknęłam, tak bardzo byłam ciekawa przeszłości Czarnej wdowy i przyszłości Avy. Autorka podjęła się bardzo trudnego zadania — zmierzenie się z historią Czarnej Wdowy, o której wiemy tak niewiele, a pojawia się w tylu wątkach w filmach Marvela na pewno nie było łatwe. Całą książkę oceniam bardzo pozytywnie, bardzo się cieszę, że w końcu pojawiło się coś o tajemniczej Natashy, mam jednak nadzieję, że to dopiero początek i już wkrótce pojawi się kolejna książka o losach Czarnej Wdowy.

1 komentarz:

  1. Szkoda tylko, że poza głównym opisem znanym z filmów, nie było większych powiązań z komiksami. Mimo, że mogłabym zobaczyć ekranizacji tej książki, to muszę przyznać, że byłabym zawiedziona tym, że nie było to w min. 80% oparte na komiksach:)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger