Lisa De Jong - Kiedy wszystko się zmienia


Data wydania: 19.10.2016
Wydawnictwo FiliaNieustannie pozwalałam, by przeszłość determinowała moją przyszłość. Ale nie zamierzam się więcej poddawać. 

Drake’a Chambersa cechuje tak wielka arogancja, jak mnie upór. Jest gwiazdą boiska, rozgrywającym w studenckiej drużynie futbolowej znanym w całym kraju. Myślałam, że jest taki jak wszyscy... Że to chłopak, którego powinna omijać z daleka każda dziewczyna. Odkryłam jednak, że na jego barkach spoczywa nie tylko ciężar prowadzenia drużyny.

Drake wyznał mi swoje uczucia z nadzieją, że i ja od dawna coś do niego czuję. Sądziłam, że odnaleźliśmy szczęście, jednak przeszłość zawsze znajdzie sposób, by wpłynąć na teraźniejszość.

Z jedną decyzją wszystko może się zmienić... już na zawsze.''Jeśli się nie zmienimy,

nie rozwiniemy się,

a jeśli nie będziemy się rozwijać,

nie będziemy prawdziwie żyć.''
Gail Sheehy''Kiedy wszystko się zmienia'' to druga część serii Rain. Pierwszy tom opowiadał historię Kate, recenzję znajdziecie tutaj. W tej części Lisa De Jong opowiada historię Emery i Drake, poznają się oni przez przypadek na uniwersyteckim kampusie, przez kolejny przypadek zostają partnerami do projektu naukowego na zajęciach.
Emery to dziewczyna, która przez swoją przeszłość, mocno skoncentrowała się na przyszłości, wie, czego chce i bardzo mocno na to pracuje. Od początku Emery wydaje się smutna, zagubiona i samotna, tak bardzo skupiła się na przyszłości, że zapomniała o teraźniejszości. Kiedy przypadkiem wpada na cudownego chłopca akademickiej drużyny futbolowej, wie, że Drake to chodzące problemy i że w jej życiu nie ma miejsca na rozproszenie. Lecz Drake nie jest tym, kim wydaje się być. Gra w futbol jest dla niego wszystkim, jego tata zaplanował taką przyszłość dla niego, od najmłodszych lat ciężko z nim pracował nad jego kondycją i sprawnością. Drake skrywa sekrety, widać, że zjada go to od środka, nie potrafi uwolnić się od przeszłości, przez co nie może prawdziwie żyć. Kiedy zostaje partnerem Emery, wie, że dziewczyna nie zasługuje na jego typowe zachowanie, dla niej choć przez chwilę próbuje nie być dupkiem. Oboje pragną kontroli, tylko wtedy wydaje im się, że mają władzę nad swoim życiem, przez co, jak możecie się domyślać, ich współpraca jest burzliwa, Emery jest pierwszą dziewczyną, przy której Drake coś czuje, Drake jest pierwszym facetem, którego Emery dopuściła tak blisko. Jak myślicie, jaki będzie finał ich historii?

Podróż przez tę książkę nie była łatwa. Tym razem nie płakałam, ale i tak bardzo emocjonalnie przeżywałam relację pomiędzy bohaterami. Emery i Drake są jak magnesy, w zależności, którą stroną się ustawią, to raz się przyciągają, raz odpychają. Mimo tego widać, że obojgu zależy na drugiej osobie, są gotowi na wszystko, ale czy są przygotowani na to, co przyniesie im niedaleka przyszłość? Aby się tego dowiedzieć, musicie przeczytać książkę, bo nic więcej wam nie zdradzę.

Lisa De Jong po raz kolejny mnie nie zawiodła. Choć historia Emery i Drake jest mniej emocjonalna od tej opowiedzianej w ''Kiedy pada deszcz'' spełniła moje oczekiwania. To piękna historia o stracie, bólu i miłości, pokazująca, że warto walczyć o swoje szczęście, że nigdy nie wolno się poddawać. Przypadkowe spotkanie, jedna decyzja ma moc, by odmienić całe nasze życie. Nasza przyszłość i szczęście jest w naszych rękach, to my musimy zadecydować, co jest dla nas najważniejsze i zrobić wszystko by to osiągnąć. Miłość to potężne uczucie, jeśli jest prawdziwa, pokona wszelkie przeciwności losu.

Z niecierpliwością czekam na historię Rachel w trzecim tomie cyklu Rain.

9 komentarzy:

 1. Niestety pomimo Twojej pochlebnej recenzji to książka kompletnie nie dla mnie ;/
  Nie lubię obyczajówek i romansideł a tym mi właśnie śmierdzi na kilometr niestety ...
  Może następnym razem wytropię u Ciebie coś nadającego się dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w planach tę książkę, dlatego cieszę się, że tak pozytywnie ją oceniasz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekałam na tę książkę. Szukałam ostatnio jakiś recenzji przedpremierowych, ale nie mogłam znaleźć. Cieszę się, że tu trafiłam i że dobrze oceniasz książkę. Chociaż myślę, że nie przebije ona poprzedniej części, to jednak i tak po nią sięgnę. :) Nie wiedziałam też, że powstaje kolejny tom. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książkę mam oczywiście w planach

  OdpowiedzUsuń
 5. Ależ Ci zazdroszczę, że masz już tę książkę za sobą! Też chcę ja w końcu przeczytać. Pierwszy tom wykończył mnie emocjonalnie - płakałam jak głupia. W sumie cieszę się, że "Kiedy wszystko się zmienia" jest trochę mniej wzruszające, ale znając życie, to jak i tak się popłaczę ;)
  Pozdrawiam cieplutko!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama historia raczej mnie nie zainteresowała, ale jakie piękne okładki ma ta seria! ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam o tej książce ani słowa, a tu proszę... wydaje się wprost idealna dla mnie :) Na pewno po nią sięgnę, okładka od razu przyciągnęła mój wzrok.
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Widziałam ją niedawno, ale jakoś nie przemawia do mnie :(
  Pozdrawiam i zapraszam
  Zaczytana

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger