Kasie West - Chłopak z sąsiedztwa || przedpremierowo


Data wydania: 12.10.16
Wydawnictwo Feeria YoungOd śmierci mamy Charlie Reynolds przebywa głównie w męskim towarzystwie - ma trzech starszych braci i sąsiada, honorowego członka rodziny. Jest zdeklarowaną chłopczycą i woli grać z kumplami w kosza, niż bawić się w jakieś gierki i flirty. Jednak gdy musi sama zarobić na kolejny ze swoich mandatów za przekroczenie prędkości, nagle ląduje w butiku z eleganckimi ubraniami. I tam nie pozostaje jej nic innego, jak zachowywać się o wiele bardziej kobieco niż do tej pory. Co sprawia, że zaczyna się nią interesować pewien przystojny chłopak…

Wszystkie stresy Charlie odreagowuje wieczorami, gadając przez płot z Bradenem, sąsiadem i przyszywanym czwartym bratem, który zna ją lepiej niż ktokolwiek. Ale nawet się nie domyśla, że Charlie kryje pewną tajemnicę: jest w nim zakochana. I za żadne skarby mu tego nie zdradzi, bo nie chce go stracić.Bardzo lubię książki Kasie West. Do tej pory przeczytałam już trzy, ''Chłopak na zastępstwo'', ''Chłopak z sąsiedztwa'' oraz ''The distance between us''. Mam nadzieję, że Feeria Young zdecyduje się na wydanie tej trzeciej, tak się składa, że jest moją ulubioną z książek Kasie. 

Charlie ma wspaniałą rodzinę, ojca i braci oraz przyjaciela, która od zawsze traktował ją jak młodszą siostrę. Brzmi znajomo? To dość częsty motyw w książkach tego typu, ale Kasie West udało się tchnąć w to więcej życia, niż można by przypuszczać. Kiedy Charlie zaczyna pracę w butiku, by spłacić swój kolejny mandat, wygląda i zachowuje się jak typowa chłopczyca. Wychowana wśród samych facetów, nie wie jak ubierać się bardziej dziewczęco a zrobienie makijażu i fryzury to dla niej czarna magia. Już wkrótce dziewczyna przekonuje się, że dziewczęce ciuszki i delikatny makijaż nie są wcale takie złe, a posiadanie koleżanek jest miłą odmianą w jej życiu. Mimo wszystko dziewczyna wydaje się prowadzić dwa życia, Charlie w domu i Charlie w pracy, nie ma pojęcia jak pogodzić oba światy bez skompromitowania się przed najbliższymi jej facetami. Coś, co zaczęło się jako jej kara i życiowa lekcja, zaowocowało odmianą życia dziewczyny. W pewnym momencie tej pokręconej sytuacji Charlie orientuje się, że czuje coś do przyjaciela. Jak sobie z nimi poradzi? Żeby się tego dowiedzieć, musicie przeczytać książkę. 

''Chłopak z sąsiedztwa'' to bardzo szybki i słodki współczesny romans. Jest to bardzo przyjemna i lekka książka, dzięki której będziecie mogli się oderwać od codzienności. Książka to pokazuje, że czasami przypadek jest najlepszą rzeczą, jaka nas spotkała, że dzięki przypadkowi, na przykład, możemy poznać pierwszą przyjaciółkę. Ale przede wszystkim, Kasie West poprzez swoje książki pokazuje, że zawsze należy być sobą, że dla nikogo nie powinno się zmieniać, bo osoby, które warto mieć przy sobie, pokochają Cię za to, kim jesteś.
Polecam tę książkę młodszym czytelnikom i fanom Young Adult.

2 komentarze:

  1. Mimo że słodki to przekonuje mnie lekka i przyjemna lektura, w planie na kiedyś :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chłopak na zastępstwo bardzo mi się spodobał, więc liczę, że i nowy chłopak od Kasie West przypadnie mi do gustu. ;) Zwłaszcza, że właśnie na taką lekką i przyjemną książkę liczę. ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger