Jodi Ellen Malpas - Mój obrońca || przedpremierowoData wydania: 9.11.2016
Wydawnictwo AmberCzy w jego cudownych ramionach poczujesz się naprawdę bezpieczna?

Ludzie myślą, że znają Camille Logan: to słynna top modelka i rozpieszczona córeczka bogatego tatusia. Ale Camille jest zdecydowana żyć na własnych zasadach. Popełniała błędy, ale z uporem szła naprzód, wyrwała się z nałogu i wróciła na szczyt. Teraz, kiedy z takim trudem wywalczyła sobie niezależność i szczęście, jej życiu grozi niebezpieczeństwo - przez interesy jej bezwzględnego ojca. Uwięziona pomiędzy żalem a strachem przygotowuje się, by stawić czoła temu, co zamierza zrobić jej ojciec, aby ją chronić. Lecz nic nie przygotowuje jej na ekskomandosa, byłego snajpera sił specjalnych, który wdziera się w jej życie.
Jack Sharp tkwi we własnym piekle. Kiedyś zawiódł w czasie służby i konsekwencje były niszczycielskie – dla jego życia osobistego i zawodowego. Poprzysiągł sobie, że więcej do tego nie dopuści. Przyjęcie posady bodyguarda Camille Logan to nienajlepszy sposób na oderwanie się od swoich demonów. Jake i kobiety to mieszanka wybuchowa, ale ochrona dziedziczki wielkiej fortuny wydaje się mniejszym złem.
Lecz Jake wkrótce odkrywa, że Camille nie jest kobietą, jaką jest na pokaz, a jego obowiązek chronienia jej może przerodzić się w coś więcej niż świetnie płatna praca. Niezależnie od tego, jak bardzo by się przed tym bronił. Jake potrzebuje rozgrzeszenia. A teraz potrzebuje Camille.
Lecz wie, że nie może mieć jednego i drugiego...''Mój obrońca'' to samodzielna powieść autorki bestsellerowych serii Ten mężczyzna i Ta noc, Jodi Ellen Malpas. Stałym i rozpoznawalnym elementem tej autorki są seksowni, apodyktyczni samce alfa, gotowi zabić lub zginąć dla kobiety, którą pokochają. My, kobiety, kochamy silnych facetów i ich drogę do prawdziwej miłości, a historia Jacka Sharpa nie należy do nudnych i przewidywalnych.

Camille Logan pochodzi z bogatej rodziny, nie jest jednak typową bogatą dziewczynką. Mimo tego, że jest bogata i pracuje jako modelka, twardo stąpa po ziemi. Pomimo dorastania w uprzywilejowanym środowisku, wie, czego chce i ciężko pracuje, by to osiągnąć. Nie jest zadowolona z zamieszania, jakie jej pochodzenie powoduje w jej życiu i stara się jak najbardziej odsunąć się od interesów ojca i osiągnąć sukces na własną rękę. Jest pełna determinacji, pozostaje wierna swojej przyjaciółce, wraz, z którą starają się wypuścić na rynek ich własną kolekcję ubrań. W przeszłości związała się z nieodpowiednim mężczyzną, który ściągnął ją na dno, nie poddała się jednak i ze wsparciem Heather udaje jej się wyjść z nałogu. Mimo jej starań zostaje wciągnięta w sprawy ojca, otrzymuje on pogróżki inne niż zwykle, bo tym razem wymierzone w Cami. Postanawia zadbać o bezpieczeństwo córki i wynajmuje najlepszego ochroniarza w branży — Jacka Sharpa. Dla ojca Camille to dopiero początek problemów, ponieważ były wojskowy nie da się oszukać i będzie drążył, dopóki nie odkryje prawdy o pogróżkach i o osobie zagrażającej Camille.

Jack Sharp to były żołnierz SAS, który po zakończeniu służby rozpoczyna pracę w agencji ochroniarskiej. Potrzebuje on celu, by utrzymać swoje demony w ryzach i poradzić sobie z traumatyczną przeszłością. Cierpi on na zespół stresu pourazowego i radzi sobie z nim uciekając w pracę, alkohol i kobiety. Niestety trzeba to przyznać, że nasz główny bohater to dupek bez serca, wykorzystujący kobiety do swoich celów. Jack przyjmując zlecenie ojca Camille, spodziewa się krzykliwej, rozpuszczonej i zepsutej dziedziczki fortuny, jednak Camille zaskakuje go swoim zachowaniem.

Od samego początku jest jasne, że ich współpraca nie będzie należała do najłatwiejszych. Dziewczyna lubi się sprzeczać i stawiać na swoim, jednak kiedy jest świadkiem jego ataku paniki, zaczyna współpracować. Wtedy również dziewczyna postanawia dowiedzieć się, co go dręczy i pomóc mu to przezwyciężyć. Jack i Camille powoli dojrzewają do swoich uczuć, początkowo jest to zwykłe fizyczne przyciąganie, jednak powoli zmienia się to w coś głębszego, do czego żadne z nich nie chce się przyznać. W pierwszą scenę miłości autorka wlała ich wszystkie uczucia i emocje, desperacja, jaką odczuwają, by przez fizyczny kontakt oddać to, co czują i czego pragną, jest praktycznie namacalna. Muszę przyznać, że to jeden z lepszych fragmentów tej książki. Cami i Jack są dla siebie dokładnie tym, czego potrzebują i czego pragną. Najlepszym i najpiękniejszym elementem tej książki jest jej zakończenie. Jest romantyczne, słodkie, wszystko wraca na swoje prawowite miejsce, demony zostają przegonione.

Jestem niepoprawną romantyczką, uwielbiam historie miłosne, a w tych o żołnierzach jestem zakochana. Autorka stworzyła powieść z zaskakującymi zwrotami akcji, niebezpieczeństwami czającymi się tuż za rogiem. Nie do końca przekonało mnie tempo rozwoju związku pomiędzy Cami a Jackiem, ale jest to do przełknięcia. Cała reszta bez zarzutu. Najnowsza powieść autorki- ''Mój obrońca'' choć odrobinę słabsza od poprzednich książek, spełniła swoją rolę. Bardzo miło spędziłam czas z tą książką, czyta się ją bardzo szybko, akcja wciąga, współodczuwałam emocje bohaterów, a zakończenie mnie wzruszyło. Gorąco polecam wszystkim tym, którzy lubią dobre historie miłosne, z odrobiną pieprzyku i niebezpieczeństwa w tle.
Za e-booka do recenzji dziękuję Wydawnictwu Amber.

2 komentarze:

  1. Nie wiem dlaczego, ale ta książka wygląda mi na gatunek który omijam szerokim kręgiem.
    Jeżeli to jest to co myślę...no to cóż, raczej sobie daruję :D
    http://recenzumkomiksiarza.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety całkowicie nie moje klimaty, więc sobie raczej odpuszczę lekturę. ;/

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger