Colleen Houck - Klątwa tygrysa. Wyprawa


Data wydania: 17.09.2012
Wydawnictwo Otwarte/MoondriveChoć Kelsey udaje się wyrwać Rena z rąk Lokesha, nie odzyskuje ukochanego. Biały tygrys stracił pamięć i dziewczyna jest mu zupełnie obca. Co więcej - każdy jej dotyk sprawia mu ból.

Jedno pozostaje niezmienne: zło nie zostało pokonane, pradawna klątwa trwa. Rozpoczyna się nowa, pełna niebezpieczeństw podróż do świata pięciu przebiegłych smoków. Czy wszyscy wyjdą cało ze starcia z mrocznymi siłami? Czy Kelsey znów rozkocha w sobie Rena, czy wybierze zapomnienie w ramionach Kishana?

Trzecia część bestsellerowej sagi „Klątwa tygrysa” łączy zawrotne tempo przygodowej powieści, nieprzewidywalność gatunku fantasy i emocje godne romansu wszech czasów.
Niech rozpocznie się wyprawa!Trzecia część historii Kelsey i dwóch tygrysów. Pomimo trudności, jakie musieli pokonać, pomimo sprowadzenia Rena do domu, Kelsey nie odzyskuje ukochanego. Wszystko wskazuje na to, że indyjski książę całkowicie zapomniał o dziewczynie, a jej obecności i najmniejszy nawet dotyk sprawiają mu ból. Kiedy Ren nie pamięta i wyraźnie odtrąca dziewczynę, Kishan wyznaje jej uczucie i zabiega o jej względy. Kelsey czuje się zagubiona we własnych uczuciach, bardziej niż w obcym kraju i podczas poszukiwań kolejnych darów Durgi. Skomplikowane relacje miłosne nie ułatwią ich podróży i spotkań ze smokami, które wskażą im drogę do siódmej świątyni.

Podobnie jak druga część tak i ta jest zdecydowanie słabsza od pierwszego tomu. Nie brakuje tu jednak przygód, emocji i fantastycznych stworzeń. W tej części nasi bohaterowie muszą spotkać się z pięcioma smokami, każdy z nich jest inny, każdy z nich stawia przed nimi inne wyzwanie. Nagroda jest jednak warta każdego ryzyka. To, co najbardziej irytowało mnie w tej części, to najnowocześniejszy sprzęt, z którego oczywiście zarówno Ren, jak i Kishan potrafią korzystać. Po pierwsze jakim cudem, skoro do tej pory obaj żyli jako tygrysy? Po drugie te nowinki technologiczne skradły czar nadany przez kolejne mity i historie indyjskie. Co do postaci i sposobu prowadzenia akcji pisać nie muszę, bo są takie same jak w dwóch poprzednich częściach.

Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądają smoki według Colleen Houck, jeśli chcecie się dowiedzieć, którego z braci wybrała Kelsey to koniecznie zachęcam was do przeczytania trzeciego tomu cyklu Klątwa tygrysa.

2 komentarze:

 1. Ta ksiązka mnie do siebie niestety nie przekonuje, chociaż ma cudowną okładkę!
  Motyw smoków też jakoś nie powala mnie na kolana, choć wiem, że wiele osób go wręcz ubóstwia! :D
  Póki co mam na swojej liście do przeczytania tonę książek fantasy, więc bez tej się obędę :)
  Kasi recenzje

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że się wkręciłaś w tę serię! ;) Mnie niestety nadal do siebie nie przekonała. ;/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger