Amy Harmon - Prawo Mojżesza


Data wydania: 31.08.2016
Wydawnictwo EditioRed


Znaleziono go w koszu na pranie w pralni Quick Wash. Miał zaledwie kilka godzin i był bliski śmierci. Jego matka, młoda narkomanka, porzuciła go zaraz po narodzinach. Zmarła zresztą kilka dni później. Mojżesz przeżył — dziecko z problemami, z którego wyrósł chłopak z problemami. Był urodziwy i egzotyczny, niespokojny, mroczny i milczący. Samotny. Budził lęk i ciekawość.

I oto któregoś lipcowego dnia osiemnastoletni Mojżesz zjawił się na farmie rodziców niespełna siedemnastoletniej Georgii. Miał pomagać w codziennych zajęciach. Był pracowity i energiczny, ale też oschły i nieprzenikniony. Fascynujący i przerażający. Georgia, wbrew ostrzeżeniom i zakazom, zbliżyła się do niego... I zaczęła tonąć.

Ta historia nie kończy się happy endem. Jest pełna bólu, niespełnionych obietnic, smutku i zawodu. To opowieść o złamanym sercu, o życiu i śmierci, o zaczynaniu od nowa, a także o wieczności. A przede wszystkim o miłości. Poczujesz ją głęboko w sercu. Przeżyjesz niezwykłe emocje, strach, niepokój i słodycz młodzieńczych uczuć. Zatracisz się bez reszty, czytając o trudnej miłości, pozbawionej spełnienia.


Uwielbiam to uczucie, kiedy zaczynam czytać książkę i zdaję sobie sprawę, że jest to coś zupełnie innego, niż oczekiwałam. Coś większego, lepszego, przekraczającego moje wszelkie przypuszczenia.

Opowieść Mojżesza i Georgii to jedna z tych, które na długo zapadają nam w pamięć. Nie jest to zwykła historia miłości młodych ludzi. Są oni zupełnie różni, mają całkowicie inną przeszłość, łączy ich jedno-samotność.
Mojżesz nie miał łatwego startu, porzucony przez matkę narkomankę, został obciążony rzeczami, których dzieci nigdy przeżywać nie powinny. Jako dziecko budził wielkie zainteresowanie ludzi i mediów, jednak kiedy dorasta, wszyscy Ci ludzie zaczynają się od niego odwracać i osądzać jego zachowanie. Georgia ma kochających rodziców, którzy dzielą się swoją miłością z potrzebującymi dzieciakami, ma konie, które są jej pasją, brakuje jej jedynie przyjaciół. Jest cicha i rozważna, stara się podejmować decyzje zgodnie z sumieniem, jednak wszystkie jej zasady giną, gdy Mojżesz zostaje zatrudniony do pomocy na farmie jej rodziców. Georgia zdaje sobie sprawę z tego, że Mojżesz jest zakazany, że przyciąga kłopoty, jednak jej zdrowy rozsądek się wyłączył. Postanawia zbliżyć się do tego cichego i tajemniczego chłopaka, chce go poznać, ponieważ dotychczas nikt nie fascynował jej tak jak on. Nie będzie to jednak proste, ponieważ chłopak odpycha ją, wyznając, że w życiu kieruje się zasadami, które nazywa Prawami Mojżesza. A najważniejsze z tych praw brzmi, nikogo nie kochaj.

Jesteście ciekawi czy Georgia dała radę przełamać bariery, które stworzył wokół siebie Mojżesz? Od początku wiemy, że ta historia nie kończy się happy endem, więc jakie jest zakończenie historii Georgii i Mojżesza?

Autorka zaskoczyła mnie pomysłem na tę książkę. Niespotykane umiejętności Mojżesza sprawiają, że historia tych dwojga ludzi jest bardzo ciekawa i fascynująca. Zastanawiam się, jakby to było mieć jego umiejętności przez jeden dzień. Ten jeden raz... Czytałam kiedyś serię Charlaine Harris, w której główna bohaterka miała podobne zdolności, tamte książki sprawiały jednak, że po plecach przechodził mnie dreszcz niepokoju, tutaj byłam bardzo ciekawa, jak Mojżesz sobie z tym poradzi. Kolejnym mocnym punktem jest cała relacja pomiędzy Mojżeszem a Georgie. Nie ma między nimi typowego dla tego typu książek zniecierpliwienia. Georgie długo zabiega o jego uwagę, on jej unika, w końcu jednak wzajemne przyciąganie wybucha, i tu kolejny plus, autorka zrezygnowała z dokładnych i obrazowych scen erotycznych. Ostatnim dobrym elementem, o którym chce wspomnieć, jest sposób narracji. Lubię książki, w których narracja podzielona jest pomiędzy głównych bohaterów. Dzięki temu mogę dokładniej poznać ich emocje i odczucia, mam lepszy obraz całej sytuacji.

Wszystkie te elementy tworzą wyjątkową powieść, o której nie łatwo będzie mi zapomnieć. Powieść ta jest jednocześnie bolesna, jak i dowcipna, elementy kryminału łączą się tu z nierealnym darem Mojżesza. To niezwykła historia miłości niezwykłych ludzi. Mojżesz i Georgia dostali od życia kilka ważnych lekcji, to dzięki nim ich życie całkowicie się odmieniło. Jeśli jeszcze nie znacie tej książki, to polecam. Georgie i Mojżesz pokażą wam, że choć nie łatwo jest być innym, warto uwierzyć, że znajdzie się ktoś, dla kogo dzięki tej inności będziemy wyjątkowi.

12 komentarzy:

 1. Doczekałaś się książki. Mnie osobiście obie części przypadły do gustu. Mam nadzieję, że i tobie spodoba się "Pieśń Dawida" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Doczekałam się! :) Taki minus emigracji, że trzeba czasami dłużej czekać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem zakochana w tej powieści :) Dziś zaczynam czytać "Pieśń Dawida" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam coraz większą ochotę na tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaczęłam czytać, ale przyszły inne i tą odłożyłam... ale miałam ją w planach na weekend a teraz? Siedze i choruje i nie mam ochoty czytać! Ten uczuć, gdy chcesz a nie możesz ;/ Nie lubie, a książkę na bank przeczytam, bo słyszę o niej za dużo dobrych opinii by ją pominąć :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam chętkę na Prawo Mojżesza z każdą recenzją coraz większą :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie czytam tę książkę i jestem zachwycona! Już od pierwszych stron powieść niezwykle mnie wkręciła i też czuję, że to będzie coś niezwykłego. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z każdą recenzją nabieram coraz większej chęci do sięgnięcia po tę książkę, zapowiada się bardzo interesująco. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja poluję na tą książkę i liczę że jak już upoluję i przeczytam to będę zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka czeka na razie jeszcze na liście, ale liczę na to,że uda mi się ją upolować w księgarni. Nie mogę się doczekać kiedy w końcu ją przeczytam :).

  http://thebooksandclouds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam w planach obie części i już się nie mogę doczekać :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger