Emma Chase - Skazanie

Data wydania: 28.09.2016
Wydawnictwo Filia


Najbardziej poruszająca powieść autorki „Zaplątanych”.
Rycerz w zniszczonej zbroi wciąż jest rycerzem.

Obrońca w Waszyngtonie codziennie widzi, jak trudne potrafi być życie. Właśnie dlatego niejednokrotnie, by przetrwać, musi być nieustępliwy. Ja, Jake Becker, mam reputację zimnego, nieczułego, onieśmielającego mężczyzny. To mi pasuje, czasem wręcz pomaga, na przykład gdy urabiam świadka stojącego przed sądem.
Nie komplikuję sobie życia błahostkami – wszystko muszę mieć poukładane. Jeśli chcesz być moim klientem, od razu streść istotne fakty. Jeśli chcesz się ze mną umówić, skup się na tym, co cię kręci. Nie jestem czarującym księciem z bajki, nawet nie zamierzam go udawać.
Jednak w pewnej chwili Chelsea McQuaid wraz z szóstką osieroconych siostrzeńców i siostrzenic trafia do mojego gabinetu, zmieniając moje życie w istne piekło.
Zaczynam więc chodzić do przedszkola, na koncerty One Direction, trafiam do szpitalnej poczekalni i wykłócam się w gabinecie dyrektora szkoły.
Chelsea jest zbyt słodka i niewinna, by sobie poradzić. Próbuje być twarda, ale zupełnie jej to nie wychodzi.
Zostałem skazany na to, by jej pomóc. Obronić ją… i dzieci.Czasami to, czego najbardziej unikamy, to przed czym najbardziej uciekamy, jest właśnie tym, czego najbardziej potrzebujemy, tylko jeszcze o tym nie wiemy. Na szczęście los potrafi postawić na naszej drodze osobę lub jak w przypadku Jake'a, osoby, które otworzą nam oczy i serce, udowadniając, że w życiu warto sięgnąć po coś więcej i że na najważniejsze w życiu rzeczy trzeba zapracować.

Podziwiam Chelsea, ogarnia szóstkę dzieciaków w różnym wieku, od niemowlaka do nastolatki. Ja często podam na twarz przy mojej dwójce. Mimo młodego wieku porzuca studia, swoje życie i marzenia, by zająć się dziećmi swojego zmarłego brata. Jest to bardzo odważna i niezwykła decyzja, nie każdy by się na to zdecydował.
Przy wszystkich obowiązkach domowych, opiece nad dziećmi, które nie potrafią sobie poradzić ze stratą rodziców, dziewczyna nie ma czasu, aby opłakać brata i jego żonę, którzy przez długi czas byli dla niej jak rodzice. I właśnie w tym całym bałaganie, pełnym niesfornych dzieci pojawia się Jake. Facet, który odpowiedzialności i związku unika jak ognia, nie interesują go komplikacje, które mogą wpłynąć na jego pracę, jest singlem, zadowolonym z życia, szybkich i niezobowiązujących numerków na jedną noc. Nawet nie wie, że w jego życiu czegoś brakuje, czegoś prawdziwego i wyjątkowego. Mimo tego, w Chelsea i dzieciakach jest coś, co go przyciąga i sprawia, że chce im pomóc. Być może w Rory'm widzi siebie sprzed lat i postanawia wyrównać z losem rachunki. W końcu kto jak kto, ale on wie, jak to jest być zagubionym, wściekłym na życie dzieciakiem, i wie, że każdy zasługuje na drugą szansę.

''Skazanie'' to książka o odnalezieniu miłości, odnalezieniu samego siebie w osobie, którą kochamy, o drugich szansach, które dostajemy, ponieważ każdy na to zasługuje, ale przede wszystkim o tym, że to, co w życiu najważniejsze przychodzi najmniej spodziewanie.
Ta książka, według mnie, jest najlepszą dotychczas napisaną przez Emmę Chase. Polecam ją każdemu, bez względu na wiek, na to, czy znacie inne książki tej autorki. Gwarantuje, że historia Jake i Chelsea wciągnie was niesamowicie i przyjemnie spędzicie czas z tą książką. Pamiętajcie, rycerz w zniszczonej zbroi wciąż jest rycerzem.

4 komentarze:

 1. To raczej nie moje klimaty i zazwyczaj nie sięgam po takie książki, ale ta mnie w jakiś sposób zainteresowała. Może kiedyś uda mi się po nią sięgnąć. ;) Mam nadzieję, że mi też się spodoba. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Pamiętajcie, rycerz w zniszczonej zbroi wciąż jest rycerzem." Piękne zakończenie recenzji! Wiem, że jest to książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, chociaż to zdanie jest akurat z książki :)
   A książka jest świetna, gorąco polecam :)

   Usuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger