Huntley Fitzpatrick - Moje życie obok


Data wydania: 27.06.2016
Wydawnictwo Zysk i S-ka      Moja mama nigdy nie podejrzewała, że obserwowałam Garrettów. I to przez cały czas. Nie spodobałoby się jej to.
        Garrettowie są absolutnym przeciwieństwem Reedów. Głośni, bałaganiarscy, emocjonalni. Siedząc w swoim punkcie obserwacyjnym Samantha Reed codziennie marzy o tym, by stać się jedną z nich. . . Aż do pewnego letniego wieczoru, kiedy Jase Garrett wspina się na dach obok niej i zmienia wszystko.          Czy jest to kolejna książka o pierwszej miłości? Tak. Ale tym razem jest to historia, która mogłaby przydarzyć się każdemu z nas, naszym znajomym, siostrze czy też bratu. Jase i Samantha to młodzi ludzie, żyjący przez większość swojego życia tuż obok siebie, ale nie mając ze sobą żadnego kontaktu. Nie jest to dwójka skrzywdzonych przez los młodych dorosłych tak jak w większości tego typu książek. To zwykli nastolatkowie, pochodzący z różnych rodzin, mających zupełnie inne wychowanie, a jednak oboje usiłują znaleźć swoje miejsce w życiu i świecie. Sam i Jase to normalni ludzie, z krwi i kości, mający swoje problemy i rozterki, jednak oboje wspierają siebie nawzajem. Książka jednak nie opiera się tylko na ich rodzącym się uczuciu, lecz także na problemach ich przyjaciół, jak chociażby uzależnienie Tima, stałym elementem jest również kariera polityczna mamy Sam, ale przede wszystkim, najważniejszym elementem tej książki jest rodzina. Rodziny Garrettów i Reedów nie mogłyby się od siebie bardziej różnić, co idealnie pokazuje moment, w którym Sam zostaje pozostawiona przed najtrudniejszym wyborem w swoimi życiu. Czy powinna pozostać lojalna mamie, mimo że czuje, że ta postępuje źle, czy też stanąć po stronie rodziny Garrettów, którzy przyjęli ją do siebie z otwartymi ramionami?

    ''Moje życie obok'' to ciepła książka o wzlotach i upadkach pierwszej miłości. To książka pełna emocji i uczuć, idealnie obrazująca nam, że pozory mylą a nasze stereotypowe myślenie i złośliwe komentarze mogą być bardzo krzywdzące dla drugiego człowieka. Autorka stworzyła postacie do bólu prawdziwe, nieprzesłodzone, z prawdziwymi problemami i rozterkami. Sam i Jace to bohaterowie, których życie być może toczy się gdzieś tuż obok nas. Jeśli szukacie lekkiej, przyjemnej i prawdziwej historii to zachęcam Was do przeczytania tej książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger