Victor Dixen - Fobos


Data wydania: 2.06.2016
Wydawnictwo Moondrive (Otwarte)
Odmów... – szepcze mi do ucha cichy głos. – Wiesz, że nie nadajesz się do tej misji z tym, co masz do ukrycia. Wiesz, że jeśli polecisz, będziesz cierpiała tak, jak jeszcze nikt dotąd nie cierpiał. Odmów w tej chwili...

Léonor wchodzi na pokład statku kosmicznego. Doskonale pamięta moment, w którym zobaczyła ogłoszenie o naborze do programu „Genesis”, pierwszego reality show w kosmosie. Sześć dziewczyn i sześciu chłopaków wybranych w ogólnoświatowym castingu ma założyć pierwszą ludzką kolonię na Marsie. Będą poznawać się podczas sześciominutowych randek, by zdecydować, z kim założą rodzinę, gdy dotrą do celu.

Léonor uważa, że to jej jedyna szansa nie tylko na zdobycie sławy, ale i na lepsze życie. Przez całe dzieciństwo przechodziła od jednej rodziny zastępczej do drugiej. Nie ma nic do stracenia i zamierza rozegrać tę grę po swojemu.

Sześciu uczestników z jednej strony.
Sześć uczestniczek z drugiej strony.
Sześć minut na spotkanie.
Wieczność na miłość.

        Tak oto zaczyna się pierwsze kosmiczne reality show. Dwanaścioro ochotników, sześć dziewcząt i sześciu chłopców, leci na Marsa, w pierwszej załogowej misji zasiedlenia tej planety. Kamery śledzą każdy ich ruch na statku przez 24 godziny na dobę, tutaj nie ma miejsca na prywatność. Dziewczęta i chłopcy mieszkają osobno, w oddzielnych częściach statku, a widywać się mogą jedynie na sześciominutowych randkach, raz w tygodniu. Randki służą bliższemu poznaniu się i zadecydowaniu z kim chcą się związać. Każda para po przybyciu na Marsa ma zawrzeć związek małżeński. Przez całą podróż widzowie sponsorują swoich ulubieńców, a każda para za zebrany posag, będzie mogła wykupić droższy moduł mieszkalny, będą licytować sprzęty ułatwiające życie na Marsie, a także produkty żywnościowe. Genialnie wymyślone reality show, które nabija zyski funduszowi inwestycyjnemu Atlas Capital, ale jaka jest prawda o programie Genesis? 

        Ta książka to dla mnie duża niespodzianka. Spodziewałam się naprawdę słabej książki, a sam pomysł wysłania nastolatków w kosmos i transmitowanie wszystkiego na żywo, wydawał mi się zupełnie nierealny i szalony. Autor wykazał się wyobraźnią, stworzył bardzo przyjemny kosmiczny świat. Historię poznajemy z punktu widzenia pasażerów statku kosmicznego i ludzi, którzy zostali na Ziemii i są w jakiś sposób związani z programem Genesis. To bardzo dobre posunięcie, lubię poznawać historię z kilku punktów widzenia. Dużym minusem jest postać Léonor, wydaje mi się, że to ona powinna być tutaj najbardziej wyróżniającą się postacią, a została, w mojej opinii, najmniej odporną psychicznie członkinią załogi. Mimo wszystko książkę czyta się łatwo i szybko, a samo zakończenie jest niespodzianką i zarówno nas, jak i bohaterów książki czeka jedna wielka niewiadoma. Teraz pozostaje wyczekiwać premiery kolejnej części serii, by poznać dalsze losy uczestników programu Genesis.


Fragment książki możecie przeczytać TUTAJ. 

4 komentarze:

 1. Wow,ciekawie się zapowiada.Chyba po nią sięgnę,ze względu na kosmiczną tematykę ;)
  Pozdrawiam
  http://hopploshet.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. O kurka to coś się mocno zapowiada. Możliwe, że wolnym czasie po staram się poszukać i przeczytać.
  Nie jest to na 100% klasa Star Wars, ale czemu by nie przeczytać czegoś innego. Zapraszam do mnie może zainteresują cie moje post :D
  http://recenzumkomiksiarza.blogspot.com/2016/07/rod-m.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się nieźle, mimo wielu negatywnych recenzji. Jednak akcja dzieje się w kosmosie więc mi tyle wystarczy by chcieć ją przeczytać :)
  Pozdrawiam
  Jadwiga z Zajęczej Nory

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam Fobos i mnie osobiście urzekł i wciągnął niesamowicie. Sama historia dość nietypowa. Autor nie nudzi czytelnika, a wręcz przeciwnie :)

  Jeśli mogę mieć pewną uwagę to czcionka jest troszkę przyduża i źle się czyta :)

  Pozdrawiam ciepło Iza
  Niech książki będą z Tobą!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger