Cassandra Clare - Pani Noc


Data wydania: 30.03.2016
Wydawnictwo Mag


     Nocni Łowcy z Los Angeles są głównymi bohaterami powieści „Pani Noc”, pierwszej odsłony najnowszego cyklu Cassandry Clare zatytułowanego „Mroczne Intrygi”, kontynuacji bestsellerowej serii „Dary Anioła”.
Minęło pięć lat od wydarzeń przedstawionych w „Mieście Niebiańskiego Ognia”, po których Nocni Łowcy znaleźli się na skraju zagłady. Emma Carstairs nie jest już pogrążoną w żałobie dziewczynką, lecz młodą kobietą, która zamierza za wszelką cenę dowiedzieć się, kto zabił jej rodziców, i pomścić ich śmierć.
Wraz ze swoim parabatai, Julianem Blackthornem, musi się nauczyć ufać swojemu sercu i rozumowi, gdy odkrywa demoniczny spisek obejmujący zasięgiem całe Los Angeles, od Sunset Strip aż po morskie fale roztrzaskujące się na plażach Santa Monica. Gdyby
jeszcze serce nie prowadziło jej na manowce…
Jakby mało było tych komplikacji, brat Juliana Mark – uprowadzony przez faerie przed pięcioma laty – zostaje teraz uwolniony w geście dobrej woli ze strony porywaczy. Faerie rozpaczliwie poszukują mordercy, który zbiera wśród nich krwawe żniwo – i w tych poszukiwaniach potrzebują pomocy Nocnych Łowców. Kłopot w tym, że w krainie faerie czas płynie inaczej i Mark nie tylko prawie się nie postarzał, ale na dodatek nie rozpoznaje nikogo ze swoich bliskich. Czy będzie w stanie naprawdę wrócić na łono rodziny? I czy faerie naprawdę na to pozwolą?
Oto rozdzierające serce wprowadzenie do nowej serii Cassandry Clare, „Mroczne Intrygi”, wciągająca gra pozorów, pełna magii i obfitująca w przygody Nocnych Łowców.      Nocni Łowcy już dawno wciągnęli mnie do swojego świata, wszystkie dotychczasowe książki bardzo mi się podobały, ''Pani Noc'' nie jest wyjątkiem. Cassandra Clare po raz kolejny udowodniła nam, że jej głowa jest pełna pomysłów i nadal potrafi nas zaskoczyć. ''Pani Noc'' to najdłuższa wydana książka autorki, ale czyta się ją rewelacyjnie. Książka ma bardzo rozbudowaną fabułę i wiele wątków pobocznych, niesamowite zwroty akcji i jej tempo gwarantują, że czytając, nie będziemy się nudzić. Zakończenie bardzo w stylu pani Clare, zaskakujące i zostawiające nas w zawieszeniu, aż do kolejnej części. Myślę, że ''Pani Noc'' przypadnie do gustu fanom poprzednich serii o Nocnych Łowcach i tym, którzy lubią książki, w których bohaterowie muszą rozwiązywać zagadki swojej przeszłości i teraźniejszości, by móc odnaleźć spokój i zacząć żyć pełnią życia.

2 komentarze:

 1. Świetna recenzja :)) Chyba sięgnę po tę książkę w wolnej chwili :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałam ,,Diabelskie Maszyny" ,,Dary Anioła" i ,,Kroniki Bane'a".
  ,,Pani Noc" wciąż przede mną, lecz niebawem po nią sięgnę, ponieważ każdy powrót do świata Nocnych Łowców jest niesamowity. Zwłaszcza jeśli gdzieś w tle będzie ciągle Jace <3
  Jace i ogólnie wszyscy z rodu Herondale to moje ulubione postacie :D
  Pozdrawiam cieplutko! :*

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger