Lisa De Jong - Kiedy pada deszcz


Data wydania: 22.06.2016
Wydawnictwo Filia
Odkąd sięgam pamięcią, Beau Bennett był moim najlepszym przyjacielem. Kochałam się w nim, zanim wszystko się zawaliło. Teraz chłopak chce ode mnie czegoś więcej, ale nie jestem w stanie mu tego dać. Wszystko się zmieniło. Chciałabym móc powiedzieć mu dlaczego, ale nie potrafię.

Nie wiedziałam, jak bardzo go potrzebuję, póki nie wyjechał na studia, a ja zostałam kompletnie sama. 

Pewnego dnia do miasta zawitał Asher Hunt. 

Chłopak z ciemnymi, urzekającymi oczyma i zarozumiałym uśmieszkiem tchnął życie w to, co ze mnie pozostało. Pomógł mi zapomnieć o bólu, który więził mnie już od tak dawna. 

Byłam zraniona. 

Zostałam ocalona. 

Odzyskałam nadzieję. 

Tamtej nocy myślałam, że to koniec mojej historii, jednak teraz wiem, że był to jej nowy początek. 

Przynajmniej dopóki pewien sekret nie wywrócił mojego świata do góry nogami… 

Ponownie. 
Nie byłam przygotowana na taki huragan emocji. Od pierwszych stron autorka rzuca nas w wir wydarzeń i pokazuje, w jaki okrutny sposób jedna sytuacja odbiera niewinność i radość młodziutkiej Kate. Kate mimo tej okrutnej sytuacji ma szczęście, ma przy swoim boku najlepszego przyjaciela, Beau, który nie pozwala jej się odtrącić i mimo jej protestów, dalej ją wspiera. Oboje kończą liceum, a Kate decyduje zostać w rodzinnym mieście, ale namawia przyjaciela, by ten normalnie poszedł na studia, doświadczał nowych rzeczy i poznawał nowych ludzi. Kiedy Beau wyjeżdża, Kate czuje się samotna jak nigdy wcześniej, po raz pierwszy, od kiedy się poznali, nie będą blisko siebie. Los ma jednak dla dziewczyny niespodziankę. Nagle w miasteczku i w jej życiu pojawia się Asher, chłopak, który skrywa jakiś bolesny sekret i podobnie jak Kate nie chce o tym rozmawiać. Jednak oboje są sobie potrzebni. Asher krok po kroku, cegła po cegle, rozbiera mur obronny, który Kate wzniosła wokół swego serca. Chłopak staje się dla niej najlepszym terapeutą i przyjacielem, jest jej pokrewną duszą. Dlatego, gdy największa tajemnica Ashera wychodzi na jaw, Kate wie, że jej życie nigdy nie będzie takie samo. Autorka pięknie pokazała, że potrzebujemy innych w naszym życiu. Kate przez większą część życia potrzebowała wsparcia Beau. Jednak by poradzić sobie z traumatyczną przeszłością, potrzebowała kogoś, kto nie znał starej Kate, potrzebowała Ashera. 


''Myśl o mnie, kiedy pada deszcz. 
Będę Twoim parasolem. 
Będę ochroną przed burzą, 
kiedy życie staje się nieznośne. 
Nie pozwól, by deszcz Cię zmył. 
Raczej daj mu podlać swoje nowe życie.'' Jednak nie tylko Kate potrzebowała Ashera. On równie mocno potrzebował jej w swoim życiu. W przepiękny sposób pokazał Kate, jak bardzo mu na niej zależy, każdym gestem i słowem i przepiękną piosenką zespołu Lifehouse ''Everything''. Kiedy czytałam ten fragment, to w mojej głowie brzmiała ta piosenka w wykonaniu mojego ulubionego zespołu. Wrzucam linka, koniecznie posłuchajcie. 
Ta książka to podróż poprzez różne emocje, zaczynając od bólu i cierpienia, poprzez smutek i gniew aż w końcu poprzez radość, szczęście i miłość. Przepięknie napisana historia miłości, przyjaźni i pokrewieństwa dusz. 


''Uświadomiłam sobie również, 
że istnieje różnica między 
braterstwem dusz i prawdziwą miłością. 
Patrząc pobieżnie, wydają się 
być podobne, jednak gdy 
głębiej się przyjrzeć, 
różnią się od siebie.'' 
To kolejna książka, zaraz po ''Promyczku'', do której wydawnictwo powinno dołączać paczkę chusteczek i tabliczkę czekolady. Gwarantuje, że po lekturze już nigdy nie spojrzycie na deszcz tak samo. Gwarantuje, że pokochacie historię Kate, Beau i Ashera. Gwarantuje, że ta książka złamie wam serce, ale i da nadzieję na lepsze jutro, na cudowną miłość i najlepszą przyjaźń. Na koniec, gwarantuje, że nie zapomnicie tej książki i tych emocji. Na szczęście ''Kiedy pada deszcz'' to pierwsza część cyklu ''Rain'' i mam nadzieję, że już wkrótce Wydawnictwo Filia zaskoczy nas kolejną piękną i wzruszającą książką Lisy De Jong. 2 komentarze:

  1. Wydawnictwo Filia jest fenomenalne :) Wypuszcza same perełki :):)Juz nie mogę sie doczekać, kiedy wpadnie ona w moje ręce :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To prawda, świetne mają książki 😉 ja już czekam na ich wakacyjne nowości 😍

      Usuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger