Virginia Boecker - The Witch Hunter. ŁowczyniData wydania: 2.03.2016
Wydawnictwo Jaguar


Szesnastoletnia Elizabeth Grey wykonuje niezwykły zawód jak na dziewczynę w jej wieku- jest królewskim łowcą czarownic. Jako sierota została przygarnięta na dwór wraz z przyjacielem Calebem, zdobywają wykształcenie i umiejętności, by skutecznie oczyścić Anglię z wszelakich przejawów magii. Niestety w dziwnych okolicznościach sama zostaje oskarżona o praktykowanie magii, zamknięta w wiezieniu i skazana na śmierć na stosie. Jej wybawcą okazuje się człowiek, którego za wszelką cenę usiłowała schwytać- Nicholas Perevil, najpotężniejszy mag w królestwie. W zamian za pomoc oferuje Elizabeth nowe życie. Na przeszkodzie staje jednak przeszłość Elizabeth- byłej łowczyni, o której nowi towarzysze nie mają pojęcia. Jeśli się dowiedzą, wyrok stanie się jej najmniejszym problemem. W nowych okolicznościach, z nowymi towarzyszami dziewczyna będzie musiała zastanowić się nad prawdziwym znaczeniem przyjaźni, miłości i nienawiści. Będzie musiała przewartościować swoje życie i zrozumieć co jest dobre a co złe.Przyznaje szczerze, że początkowo nie byłam zbyt optymistycznie nastawiona do tej książki. Myślałam, że będzie przeładowana faktami historycznymi, w końcu procesy czarownic i śmierć na stosie bardzo naznaczyły historie Anglii, że będzie wiało nudą i że przeczytanie jej będzie olbrzymim wysiłkiem. Nawet nie wiecie, jak bardzo się myliłam! Książka porwała mnie od samego początku. Czytając, spotkamy mnóstwo magicznych stworzeń- nekromantów, czarownice, piratów, uzdrowicieli, wieszczkę, duchy, zjawy, nimfy, ghule i demony. Akcja książki rozwija się w dynamiczny sposób, a wplecione elementy historii współgrają z pozostałą częścią fabuły.
Elizabeth mimo młodego wieku wiele doświadczyła w życiu, wszystko to sprawiło, że jest odważna i silna, choć trochę naiwna. Dopiero z czasem zrozumiała, że została wykorzystana przez tych, których uważała za przyjaciół. Duży wpływ na zmiany w jej światopoglądzie ma rodzące się uczucie do pewnego uzdrowiciela.

Pomimo wcześniejszych wątpliwości książka bardzo przypadła mi do gustu i gorąco ją polecam wszystkim fanom literatury fantastycznej. Autorka zabierze was w podróż pełną przygód i niebezpieczeństw, poznacie różnicę pomiędzy wrogiem udającym przyjaciela a prawdziwym przyjacielem, dla którego nie liczy się, skąd pochodzisz i czym się zajmujesz. Poznacie medyczne zastosowanie ziół, spotkacie czarowników, dowiecie się, że duch może być świetnym służącym, a ze zjawą możecie się zaprzyjaźnić.

Dużym plusem tej książki jest jej wydanie. Okładka idealnie pasuje do treści, odpowiednia wielkość czcionki sprawia, że czytanie nie jest męczące dla oczu i zwróćcie uwagę na ilustracje na zdjęciu poniżej. Brawa dla wydawnictwa!


Gorąco zachęcam was do lektury tej książki! Ja już czekam na kontynuacje tej serii. Za możliwość przeczytania tej książki dziękuje Wydawnictwu Jaguar :)The witch hunter. Łowczyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger