Emma Chase - UnieważnienieData wydania: 13.04.2016
Wydawnictwo Filia


Stanton Show to młody, przystojny i ambitny chłopak, pochodzący z małego miasteczka Sunshine w stanie Missisipi. Na ostatnim roku szkoły średniej, jemu i jego dziewczynie przydarzyła się wpadka. Rodzice nie wychowali go na tchórza, wiec jest zdecydowany porzucić marzenia o Uniwersytecie Columbia, by zadbać o Jenny i ich dziecko. Dziewczyna ma jednak odmienne zdanie, chce, by poszedł na studia, ukończył je z wyróżnieniem, zdobył dobrą pracę i wtedy zadbał o rodzinę.

Teraz, 11 lat później, Stanton jest obrońcą w Waszyngtonie. Dumny, ambitny, seksowny, nazywany jest Uwodzicielem Przysięgłych. Do tej pory myślał, że panuje nad swoim życiem, był z niego zadowolony-do czasu. Pewnego dnia dostaje zaproszenie na ślub, ale nie pierwszy lepszy, lecz ślub matki jego córki, jego ukochanej Jenny. To zdecydowanie nie znajdowało się w jego planach.

Sofia Santos jest prawniczką, ambitnie wspinającą się po szczeblach kariery. Jej obecny cel-zostać partnerem w firmie. Praca to jej życie, wiec nie ma czasu na związki i rozproszenie, jakie ze sobą niosą. Jednak gdy zgadza się pomoc Stantonowi, swojemu przyjacielowi z korzyściami, jej idealnie zaplanowany świat zostaje wywrócony do góry nogami. Od początku wiedziała, że pomysł, by pojechać do tej mieściny w stanie Missisipi i pomoc Stantonowi w odzyskaniu ukochanej, to zły pomysł.

Co się stanie, gdy dwójka świetnych prawników, pomiędzy którymi napięcie seksualne aż kipi, znajdzie się w malutkiej mieścinie, w której nie istnieją tajemnice? Czy Stantonowi uda się odzyskać ukochaną? Jedno jest pewne-emocji nie zabraknie.

Dla mnie Emma Chase jest klasą samą w sobie, wiec, gdy dowiedziałam się, że Wydawnictwo Filia wydaje jej nową książkę, wiedziałam, że muszę ją mieć. ''Unieważnienie'' to pierwsza część serii ''The Legal Briefs'' i muszę przyznać, że to bardzo udany początek nowego cyklu. Książka rozpoczyna się w momencie przełomowym dla Stantona i Jenny-właśnie dowiedzieli się, że zostaną rodzicami. Pomimo tej trudnej sytuacji i młodego wieku, podejmują dojrzałą decyzję, by Stanton poszedł na studia i zdobył wykształcenie potrzebne, by zadbać o rodzinę, a Jenny zostanie w domu i zajmie się wychowaniem dziecka. Czas pokaże czy chwilowe rozstanie wyjdzie im na dobre.
Osobiście nie przypadł mi do gustu ich układ dotyczący ''otwartego'' związku, kochają się, ale chcą seksualnych przygód z innymi? Jenny jako pomysłodawczyni trafiła na moja czarną listę. Drugi irytujący punkt książki? Stanton zabiera swoja seks przyjaciółkę do rodzinnego miasteczka, na misje odzyskania swojej ukochanej. Z jedną sypia, drugą chce odzyskać? Wielkim plusem tej książki są bohaterowie. Stanton, w przeciwieństwie do Drew z ''Zaplatanych'' nie był, według mnie, tak irytujący. Uparty i arogancki, ale przy tym ambitny, ceniący sobie wartości rodzinne, kochający córkę całym sercem. Sofia to piękna, ambitna i niezależna kobieta. Bardzo spodobał mi się jej cięty język. Brent i Jake to dla mnie materiał na świetnych kumpli. A ich pomysły na morderstwo idealne? Genialne! Pozostałe postacie również są interesujące a każda na swój sposób pokręcona.
Autorka po raz kolejny stworzyła lekką, barwną powieść, z której aż kipi poczucie humoru i erotyzm. Bardzo miłym zaskoczeniem jest nawiązanie do ''Zaplatanych''. Czytając tę książkę, przygotujcie się huśtawkę emocjonalną! Do tego cudowna okładka jako zwieńczenie wspanialej książki.
Gorąco polecam tę książkę wszystkim fanom serii ''Tangled''. Ja już z niecierpliwością czekam na drugą część.

1 komentarz:

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger