Agnieszka Lingas-Łoniewska-Jesteś moja, dzikusko


Data wydania:3.02.2016
Wydawnictwo Novae Res


Anthony Tolland chodzi do ostatniej klasy prywatnego amerykańsko-polskiego liceum, często wpada w złość i za pomocą pięści próbuje rozwiązywać wszelkie problemy. Gdy w jego domu pojawia się rudowłosa Natalia, którą po śmierci przyjaciółki postanawia przygarnąć jego matka, chłopak czuje tylko złość i niechęć. Dziewczyna jest jakby z innego świata i zupełnie nie pasuje do snobistycznego klimatu amerykańskiej szkoły. A tym bardziej nie pasuje do zadziornego i egoistycznego Tony’ego. Jednak nie można walczyć z przeznaczeniem. Wkrótce Antek i Nata właśnie o tym się przekonują.
 To nie jest zwykła opowieść o miłości, to skok w czasie, by opowiedzieć swoja historie córce. To właśnie w ten sposób zaczyna się książka- Lidka odwiedza rodziców prosząc o rade w sprawie córki- Dominiki, która ma 18 lat i po raz pierwszy się zakochała. Niestety Lidka nie popiera sercowego wyboru córki i prosi by rodzice pomogli przemówić jej do rozsądku. Jednak takiej historii i takiego obrotu spraw się nie spodziewała.

Po raz kolejny pani Agnieszka Lingas-Łoniewska wykazała się swoim wielkim talentem i wyczuciem, po raz kolejny zostałam wciągnięta w ten fikcyjny świat, nie mogąc przestać czytać. Historia Antka i Natalii opowiada losy dwójki młodychcałkowicie od siebie różnych ludzi. Autorka kilkakrotnie wystawiała ich uczucie i wzajemne zaufanie, na próbę, ale pomimo wszelkich różnic zawsze znaleźli drogę do porozumienia.
Bo przecież w miłości właśnie o to chodzi, by znaleźć kogoś, kto pomimo różnicbędzie dla nas jak druga połówka jabłkaCzytając Dzikuskę cały czas chodził mi po głowie cytat:

''Mówią, że kiedy rodzi się człowiek,
z nieba spada dusza i rozpada się na dwie części...
Jedna z nich trafia do kobiety... a druga do mężczyzny...
Natomiast życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy
własnej duszy... połowy samego siebie...''

myślę,że o tym właśnie jest ta książka, o odnalezieniu drugiej połówki własnej duszy, która ukryta może być w człowiekuktóry różni się od nas, jak noc od dnia.

Dzikuska opowiada historie nastolatków, ale nie jest tylko dla nastolatkówKażda kobieta młoda czy starsza powinna po nią sięgnąć i poznać historie Antka i Natalii. Każda z nas powinna dać wciągnąć się w ich światdać ponieść się emocjąktórych w tej książce nie brakuje. Od złości na zachowanie Antka, poprzez współczucie do przeżyć Natalii,  do radości z szczęścia tych dwojga.
Gorąco Wam polecam ta książkę.
Fanpage na Facebooku (:

Strona internetowa autorki :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger