Colleen Hoover-Ugly love
Myślę, że większości z Was nie trzeba przedstawiać tej książki, wielu bloggerów dodało już swoje recenzje o niej, inni czekają na polskie wydanie, dziś moja kolei. :)


''Ugly love'' autorstwa Colleen Hoover, jest moim zdaniem, najlepszą jej książką. Zakochałam się w niej i w jej bohaterach, bez problemu podbiła moje serce i trafiła na listę moich ukochanych książek.
O co tyle zamieszania? 

Tate Collins od urodzenia otoczona jest pilotami, jej dziadek, ojciec a teraz także jej brat wykonują ten zawód. Ona sama interesuje się pielęgniarstwem, wciąż ucząc się i pracując na oddziale ratunkowym. Okoliczności losowe sprawiają, że nie stać jej na wynajęcie własnego mieszkania i na jakiś czas zatrzymuje się u swojego brata Corbina. Gdy zjawia się na miejscu, pod drzwiami znajduje niespodziankę- pijanego i nieprzytomnego przystojniaka, który okazuje się przyjacielem jej brata- Milesem Archerem. Tate nie potrafi go rozszyfrować, w dodatku Corbin sadzi, że Miles jest gejem. Pomimo jego chłodnego zachowania, Tate szybko zaczyna czuć do niego cos więcej, dlatego, kiedy sąsiad proponuje jej układ, zgadza się bez zastanowienia. Martwią ja jedynie dwie zasady Milesa:1. Nigdy nie pytaj o przeszłość.
2. Nie oczekuj przyszłości.
Oboje uważają, ze dadzą rade temu sprostać, lecz bardzo szybko okaże się w jak wielkim byli błędzie.
Miles sześć lat temu przeszedł przez piekło. W nieszczęśliwym wypadku stracił nie tylko miłość swojego życia, stracił również swoje serce i postanowił, że nigdy więcej się nie zakocha. Ogromne poczucie winy towarzyszy mu na każdym kroku, nigdy nie opuszczając, sprawiając, że jego życie to pasmo niekończącego się cierpienia i ukrywania swojego bólu przed otoczeniem. Tylko jego przyjaciel Ian, wie, dlaczego Miles stał się tym, kim jest teraz.Kiedy Miles poznaje Tate, zdaje sobie sprawę,że jego plan może nie zadziałać. Czuje coś do niej, mimo że tego nie chce, i próbuje zatrzymać. Czy Miles zaakceptuje uczucia w nim rosnące? Czy będzie potrafił odrzucić poczucie winy i zacząć żyć na nowo?


Bardzo lubię książki Colleen Hoover, a ta zdecydowanie jest moją ulubioną. Świetny pomysł, barwne postacie, opisy uczuć skonstruowane w taki sposób, by czytelnik w nich zatonął. Mnie ta książka złamała serce, a jej zakończenie poskładało je na nowo. Początkowo nie miałam pojęcia co jest przyczyną zachowania Milesa i to kompletnie mnie zaskoczyło.


Postać Milesa pokazuje, jak łatwo zapomnieć się w swoim cierpieniu po stracie ukochanej osoby, jak łatwo pogubić się w poczuciu winy. Rachel pokazuje, że cierpienie po stracie jest zrozumiałe, ale ważne jest, by nauczyć się żyć na nowo, nosząc w sobie smutek, ale nie dając mu się pochłonąć. No i nasza Tate, silna, ciepła i wyrozumiała kobieta, przyjęła to, co zrzucił na nią Miles, w dodatku pomogła nu "stanąć" na nogi i zacząć żyć na nowo, bez poczucia winy.W Polsce prawa do książki wykupiło Wydawnictwo Otwarte i już wkrótce będzie dostępna w księgarniach.
Na podstawie książki powstaje film pod tym samym tytułem-''Ugly love''. Odtwórcą roli Milesa Archera jest Nick Bateman, model, aktor, czterokrotny Mistrz Świata w sztukach walki oraz gwiazda mediów społecznościowych.

Nick na Instagramie
Cody Hackman gra role Corbina Collinsa. Podobnie jak Nick jest aktorem i ćwiczy sztuki walki, jest również producentem.

Cody na InstagramieDo tej pory nie znalazłam informacji, kto zagra Tate.


                                                                                           Colleen na Instagramie


Ugly Love MovieTeaser- Ugly Love :)

4 komentarze:

 1. Ja powiem szczerze, że Ugly love podobała mi się najmniej ze wszystkich książek Colleen Hoover ;) Kwestia gustu. Ale za to zakochałam się w Confess. To według mnie najlepsza jak do tej pory powieść Hoover. Polecam.
  P.s. OMG co za obsada filmu :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Dokładnie kwestia gustu 😉 Confess też świetna, ale mimo wszystko Ugly Love jest nr 1 u mnie 😉 teraz czeka na mnie "November 9", ale po drodze mam parę innych książek na liście 😉

   Usuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger