Brittainy C Cherry-Art&SoulData wydania: 16.03.2016
Wydawnictwo: Filia


Nowość od autorki ''Kochając pana Danielsa''. 


   Do tej pory w szkole byłam niezauważana, zdecydowanie nie popularna, dziwaczka-artystka. Przez jeden błąd, nagle zostałam zauważona i naznaczona. Dziwka. Zdzira, Puszczalska. Śmieć. Już nigdy nic nie będzie takie jak wcześniej. Jestem Aria Watson, a to moja historia.


   Cale swoje dotychczasowe życie spędziłem z mamą, w naszej chatce w lasie w Alabamie, ale czas na zmiany-zdecydowałem przeprowadzić się do mojego ojca. Nie widziałem go, od kiedy skończyłem jedenaście lat i chce spróbować poznać go na nowo. Poza tym muszę odpocząć od mamy, a ona ode mnie. Nowe miasto, szkolą, ojciec niezwracający na mnie uwagi, Ale w tym wszystkim jest jedna dobra rzecz, a raczej osoba-Aria.

  ''Art&Soul'' to książka, która złapie Was za serce. Historia młodych ludzi, którzy na progu dorosłości musza zmierzyć się z problemami, z którymi zdecydowanie nie powinni mieć jeszcze do czynienia.
Aria Watson nie jest jak inne dziewczyny w jej mieście. Nie jest popularna, nie ma modnej blond fryzury ani ubrań z okładek magazynów o modzie. Jest artystka, ma specyficzną fryzurę i ubiera się w dziwaczne podkoszulki. Do tej pory była niewidzialna, jej jedynym przyjacielem był Simon, którego znała od zawsze. Przez jeden błąd, popełniony latem jej rodzice się kłócą, rodzina się rozpada, a dzieciaki w szkole ją wyzywają i gnębią. W tym całym bałaganie pojawia się Levi, który przeprowadza się na rok do swojego ojca. Pomimo swoich problemów, staje się kimś bliskim dla Arii, jest jej przyjacielem i pomaga dostrzec jej światełko nadziei, w tych ciężkich chwilach.


''Was Levi Myers real? 
Did he really exist? 
Or did my sad,
black heart create him 
before it longed for 
a little bit of color.”


  Chłopak w szkole bardzo szybko staje się popularny, jest ulubieńcem wszystkich dziewczyn, a to ze względu na jego wygląd, nikt z ''fajnych'' dzieciaków nie chce go tak naprawdę poznać, nikt nie rozmawia z nim o jego grze na skrzypcach, o problemach z ojcem, czy o chorobie psychicznej matki. Prawdziwych przyjaciół odnajduje w Arii i Simonie. Bardzo szybko ta niezwykła dziewczyna staje się dla niego kimś naprawdę ważnym, dlatego ze wszystkich sil będzie próbował sprawić, by była szczęśliwa.


''Whenever she smiled, 
I felt like I was
winning at life.''   ''Art&Soul'' to słodko-gorzka książka, autorka w cudowny sposób opisała uczucie tworzące się pomiędzy Arią-Sztuką i Levim-Duszą. Każde z nich boryka się ze swoimi problemami, każde ma własne przeżycia i blizny, ale jak pokazuje nam ich historia, tylko razem mogą być kompletni, razem tworzą dziwną, ale piękną i idealną całość. Nie tylko głowni bohaterowie sprawiają, że ta książka jest tak rewelacyjna, to również postaci drugoplanowe i ich problemy. Rodzina Simona i ich strata, a także problem z zajściem w ciążę, choroba ojca Leviego, pokonanie raka przez Abigail- wszystko tworzy piękną historię. Autorka stworzyła żywą mieszankę ludzi i emocji, pokazuje jak ważne, jest by pomimo kłopotów i otaczającego nas mroku dostrzec nadzieje i światło.


  ''Art&Soul'' to książka niezwykła, opowiadająca po prostu o miłości, nie tylko tej romantycznej, ale także o miłości między rodziną, przyjaciółmi, a nawet miłością do samego siebie. Pokazuje nam, jak ważne jest, by zaakceptować swoje wady i znaleźć swoje miejsce w życiu i ludzi, z którymi chcemy je dzielić. Autorka zapewniła nam historie, która funduje nam skrajne emocje, smutek i szczęście, płacz i śmiech.
Bardzo się ciesze, że Wydawnictwo Filia zdecydowało się wydać tę książkę w Polsce. Gorąco zachęcam Was do jej zakupu i gwarantuje, że tego nie pożałujecie!2 komentarze:

  1. Ale piękna okładka...fabula też fajna i zachęciłaś mnie tą recenzją do lektury :D

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger