Agata Czykierda-Grabowska- Kiedy na mnie patrzysz
Data wydania: 22.04.2015
Wydawnictwo: Novae Res
Książkowy debiut Agaty Czykierdy-Grabowskiej opowiada historie Kariny i Aleksandra, dwójki młodych i niezwykle skrzywdzonych przez życie ludzi.

Spotykają się zupełnie przypadkiem, pewnego letniego, deszczowego dnia, kiedy Karina zatrzymała się pośrodku niczego, by ratować potraconego kundelka. Aleksander zauważył przemoczona dziewczynę na poboczu drogi i postanawia jej pomoc. Wspólnie podejmują się ratowania pokrzywdzonego psiaka, zawożąc go do pobliskiego weterynarza. Od tamtej chwili ich losy będą się przeplatać, zbliżając ich do siebie. Niestety na drodze do wspólnego szczęścia staje im okrutna przeszłość Kariny i tajemnica Aleksa.

Dwa lata temu Karina była dziewiętnastoletnią, beztroską dziewczyną, która uwielbiała się bawić. Wtedy przydarzyła się jej tragedia, która zmieniła ją na zawsze-została napadnięta, brutalnie pobita i zgwałcona. Od tamtej pory stała się wycofana, nie potrafi zbliżyć się do innych, nie ukazuje swoich emocji, ucieka od nich. Nie może pogodzić się z tym, co się stało, nie może zaakceptować tego, że to nie jej wina, to zżera ją od środka. Na co dzień studentka architektury wnętrz, mieszka w Warszawie wraz z najlepsza przyjaciółką Marta. Teraz obie dziewczyny spędzają wakacje w rodzinnym miasteczku.

Aleksander na stale mieszka w Kanadzie, teraz wraz z siostrą i jej narzeczonym mieszkają w rodzinnym mieście dziadków, przygotowując ślub i wesele jego siostry Ani. Kiedy był małym chłopcem, po raz pierwszy została zdiagnozowana u niego białaczka, większość dzieciństwa spędził, walcząc o życie, po latach jako nastolatek musiał zmierzyć się z nawrotem choroby, a teraz mając dwadzieścia cztery lata, parę dni przed wylotem do Polski, dowiedział się, że prawdopodobnie choroba zaatakowała ponownie. Tym razem nie będzie kolejnej chemioterapii i miesięcy w szpitalu-ma dość.

Oboje nie szukają nikogo na stale, nie chcą związku, ale nie mogą zaprzeczyć wzajemnemu przyciąganiu i uczuciu, które rozwija się w ekspresowym tempie. Pomimo złośliwości Kariny i uszczypliwych komentarzy Aleksa bardzo dobrze czuja się w swoim towarzystwie, Czy przypadkowe spotkanie zaowocuje trwałym związkiem? Czy pomimo przeciwności losu i nawrotu choroby będą umieć znaleźć wspólnie szczęście?
''Otwórz oczy. 
Popatrz na mnie. 
Kiedy na mnie patrzysz, 
wiem, że żyję.''

''Kiedy na mnie patrzysz'' jest według mnie bardzo udanym debiutem pani Agaty. W sposób nietuzinkowy przedstawiła tą dwójkę samotnych, zranionych młodych ludzi. Każde z bohaterów ma za sobą okropne przeżycia, z którymi musza sobie poradzić i nauczyć się ufać sobie nawzajem.

Jedynym minusem w tej książce dla mnie są dialogi po angielsku, po pierwsze, niestety, nie wszyscy w Polsce znają ten język, a po drugie są napisane zbyt oficjalnie, żaden Anglik, Amerykanin czy Kanadyjczyk w potocznej mowie nie mówi w taki sposób. Pomijając ten jeden malutki minusik, książka jest naprawdę godna uznania i polecenia.

Koniecznie zerknijcie na bloga, na którym są dwa dodatkowe rozdziały, nieopublikowane w książce! :) Blog Autorki (:Agata Czykierda-Grabowska na Facebooku (:


P.S    Pani Agato, może być pani pewna, że to nie zwykle szczęście a olbrzymi talent sprawił, że wydaje pani kolejna książkę! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 My fairy book world , Blogger